Z biżuterią przez świat

Wpis

wtorek, 02 lipca 2013

Body percing

Ludzie żyjący w naszych czasach są coraz bardziej tolerancyjni i odporni na różnego rodzaju zachowania. Dzisiaj nikogo nie dziwią już włosy pomalowane na ostry czerwony czy zielony kolor, skórzane ciuchy z ćwiekami czy wszechobecne tatuaże. 

To jaki kto ma styl to kwestia indywidualnego podejścia i gustu a nam nic do tego. Ozdabianie ciała poprzez tatuaże czy kolczyki wystające z dziwnych miejsc to bardzo popularne zjawisko nie tylko w różnych subkulturach, w dzisiejszym świecie wszystko jest dozwolone i nawet przepiękna dziewczyna o długich blond włosach może mieć kilkanaście kolczyków w uchu w brwiach i na języku.

Ozdabianie ciała w ten sposób to tak zwany body piercing, tłumacząc dosłownie ten zwrot otrzymujemy zbitkę przekłuwanie ciała i na tym właśnie polega ta moda. Kolczyki mogą znajdować się naprawdę w bardzo dziwnych miejscach. Można przekłuwać sobie pępek, język czy nos. Ale także brwi, intymne części ciała i oczywiście uszy. Taki na przykład Smiley piercing to nic innego jak zakładanie kolczyka na wargi górne lub dolne. Z kolei nipple to piercing sutków, zabieg ten może być przeprowadzony zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Istnieje jeszcze piercing powierzchniowy, który posiada wiele odmian. Są to na przykład Nape czyli z tyłu szyi, Wrist czyli na nadgarstku lub Nip czyli w okolicach miednicy.  

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
tturkus
Czas publikacji:
wtorek, 02 lipca 2013 16:53

Polecane wpisy

  • Zegarki Danish Design co to takiego?

    Na rynku zegarków i biżuterii pojawiają się coraz to nowsze marki. Jednak jak odróżnić te niewartościowe od tych wartościowych? Nowe marki zwykle nie budzą zauf

  • Jaka biżuteria jest modna?

    Kochasz modę, lubisz się przebierać i kupować nowe ciuchy a Twoja szafa pęka w szwach? To witaj w klubie, moją pasją także jest moda, prowadzenie bloga i przera